SIKÇA SORULAN SORULAR

En çok sorulan sorular ve size yardımcı olacak cevapları aşağıdadır..

Sıkça Sorulan Sorular

1)Siteye üye olmak ücretli mi?
Hayır.Siteye üye olmak ilk dersleri izlemek ve ilk ders Pdflerinden yararlanmak tamamen Ücretsizdir.

2)Derslerin tamamını izlemek ücretli mi?
Evet.Dersin tamamını izlemek ücretlidir.1 kredi 1 tldir.1 video da 1 tldir.Dersler bölümünde konuların altında Kredileri yazmaktadır.Katı Basıncı 3 video olduğu için altında 3 kredi yazar yani 3tl.Moment Denge 7 video olduğu için altında 7 kredi yazar yani 7 tl gibi.

3)Ücretler video başına mı yoksa dersin tamamı için mi?
Konu için belirlenen ücretler dersin Tamamı içindir.Video başına değildir.

4)Bir dersi bir kere alınca ne zaman kadar izleyebiliyorum,tekrar izleyebiliyor muyum yoksa her tekrarımda kredi kesilir mi?
Alınan dersler dershane sistemi gibi Lys zamanının bitmesiyle süresi son bulur.
2015-2016 öğretim yılları arasında bir kere açılan bir ders 2016 Lys sonuna kadar Sınırsız defa izlenebilir ve ücret bir kere kesilir.Her izlenme de ücret tekrar alınmaz.

5)Pdf için yani dersin çıktısını almamız için bir ücret söz konusu mu?
Alınan bir dersin tamamının Pdfsi için ayrıca bir ücret ödemezsiniz.Alınan dersin içinde pdf de dahildir.

6)Kredim ne zaman yüklenir?
Öncelikler sitede Dersler bölümünde maviyle de yazdığı gibi ödeme yaptığınız zaman Kredi Yükleme bölümündeki Ödeme Bildirimi sayfasının doldurulup yollanması ZORUNLUDUR.Bu kısmı atlarsanız krediniz zaten işlemi tam yapmadığınız için yüklenemez. Bu kısmı yaptığınız zamanda ücretin hesaba geçmesinden itibaren en geç 24 saat içinde krediniz hesabınıza aktarılır.

7)Eft ile ödeme yaptım ancak kredim 24 saat içinde aktarılmadı neden?
Eft işlemi haftaiçi 9.00-17.00 arasında yapılan bir işlemdir.Siz bu sürelerin dışında ödeme yaparsanız paranız hesaba hemen geçmez.Paranız hesaba geçtikten sonrası için bizim en geç 24 saat içinde kredinizi yükleme hakkımız var.O yüzden eft yi haftasonu yaparsanız bu durum site ile alakalı değildir.

8)Kredimi göremiyorum neden?
Ödeme Bildirimi yaptıysanız ve üyeliğinizi açık bıraktıysanız kredinizi göremezsiniz.Kredinizin görünmesi için sayfasının yenilenmesi gerekmektedir.Bu yüzden Ödeme Bildiriminden sonra gün içinde üyeliğinizden çıkıp tekrar giriş yaparak krediniz yüklendiği zaman görebilirsiniz.

9)Ödeme Bildirimi yapalı 10 dakika oldu kredim gelmedi neden?
lidibu.com da otomatik kredi aktarımı yoktur.Ödeme Bildiriminin kontrol edilmesi gerekmektedir.Bu yüzden anında kredinizin yüklenmesini beklemeyin.Gün içerisinde krediniz para hesaba geçtiyse eğer hesabınıza aktarılıcaktır.

10)Ödeme Bildirimi yaptığım paradan daha az kredi geldi hesabıma neden?
Çünkü hesap kesim ücretleri SİZE AİTTİR.Hesaba ne kadar aktarıldıysa size o kadar kredi yüklenir.Siz eğer hesap kesim ücretini de dahil ederek Ödeme Bildirimi yaparsanız bu durumla karşılaşıcaksınızdır.

11)Ödeme yaptım kredim gelmemiş gözüküyor?
Ödeme yapmak bildirim yapmak demek değildir.Ödeme yaptıktan sonra Kredi Yükleme bölümündeki Ödeme Bildirimini doldurmanız Zorunludur.Eğer bildirimi doldurmazsanız krediniz gelmeyecektir.

12)Ücret benden ne şekilde alınıyor?
Sizden aidat(abonelik) gibi bir ücret alınmamaktadır.Sizin kendinizin para yatırması gerekmektedir.
Kredi Yükleme bölümündeki hesap numaralarından birine Kartsız İşlem,Havale veya Eft ile ödeme yapabilirsiniz.Ya da Paypal ile Kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

13)Kredi yükledim fakat tanıtım dışındaki dersleri göremiyorum?
Almak istediğiniz ders için üye girişi yaptıktan sonra Dersi İzleye basınız.Video açılınca videonun adının yazdığı çubuğun sonunda küçük bir ok var.O oka basınca dersin içindeki diğer videolar gözükür.2.videoya geçmek istediğinizde Krediniz kesilicektir onaylıyor musunuz?yazısı çıkar Evet derseniz ve yeterli krediniz varsa hesabınızdan krediniz azalır ve dersin tamamı açılır.

14)Benden iki kere aynı ders için kredi azalması olmuş neden?
Bu durum internet bağlantınızın yavaşlığından kaynaklanmaktadır.İnternetiniz yavaşken işlemi iki defa tekrarlarsanız bu durum olabiliyor.Biz arka planda bu durumu gördüğümüzde durumu düzeltiyoruz.O an hemen düzelmezse telaş yapmayın.Gün içinde fazladan kesilen kredi hesabınıza geri aktarılıcaktır.

15)Siteye üyeyim ama Pdfnin tamamını göremiyorum neden?
Siteye üyeler sadece alınmayan derslerin ilk ders pdflerini görebilir.Satın alınan bir dersin Tamamının Pdfsi dersin alınması ile birlikte görünmeye başlayacaktır.Yani dersi satın almadan dersin Tamamının Pdfsini göremezsiniz.


Not:Üye şifrenizi sadece sizin bilmenize dikkat ediniz.Dersler bölümünde ve Üye girişi bölümünde Aynı Kullanıcı Adı ile Çoklu Kullanım Yapıldığında Üyeliğiniz İptal Edilecektir.
Yazmaktadır.
Bu durum tüm lidibu.com öğrencileri için geçerlidir.


İyi Çalışmalar ;)